Teknokta

LEGO® Education Maker Tasarım Süreci & Maker Aktiviteleri


Özgün öğrenme.

Öğrenciler, özgür olduklarında ve fırsat verildiğinde, günlük zorluklara şaşırtıcı ve yaratıcı cevaplar getirebilirler. Bu nedenle, LEGO Education, öğrenciler için özgün ve çabuk prototip geliştirme araçları sunmaktadır. LEGO Education tarafından sunulan yöntem ve araçlar her yaştan öğrencinin sezgisel becerilerini ve meraklarını beslemelerini sağlar. Benzersiz LEGO® tuğla sistemi, öğretmenlere ve öğrencilerine güvenli, ilham verici ve anında erişilebilen bir ortam sağlar. Açık uçlu süreçlerde, her öğrenci yaratıcılığını işe koşma ve nitelikli öğrenme için özgün fırsatlar yakalar. Hayal ettiklerinde yapabilirler. MAKER projeleri, öğretmenlere ve öğrencilere soru sorma, yaratma, icat etme, yenilik yapma ve tekrar yeniden yapmalarını sağlamak için gerekli desteği veren açık uçlu bir tasarım süreci sunmaktadır.


MAKER ETKİNLİKLERİ


LEGO Education STEAM Park


Steam Park ile Maker Etkinlikleri

LEGO® Education Okul öncesi Maker Etkinlikleri, öğrencilerinizi erken yaşlarda üretmeye teşvik eder. Her etkinlik başlangıç noktası olarak kısa bir özet verilmiştir. Her etkinlik, bir problem durumunun özeti ile başlar. Açık uçlu ipuçları, yanıtların özgün olmasına ve öğrencilerin çizerek, inşa ederek ve yaptıkları tasarımların prototiplerini test ederek geniş bir çerçevede yaratıcı çözümler üretmelerine imkan tanır. Öğretmenin etkinliklerdeki rolü, öğrencilere bir probleme bağlanmaları ve tanımlamaları, bir çözüm oluşturmaları ve yaptıklarını paylaşmaları konusunda gerekli yöntemleri ve özgürlüğü öğrencilere sağlamaktır. Bu etkinlikleri öğrencilerinizin ihtiyaçlarına göre uyarlamak için yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz.         

 

LEGO® Education Okul öncesi Maker Etkinliklerini indirmek için tıklayın.

 Okul Öncesi ürünlerimizi incelemek için tıklayın.


LEGO® Education WeDo 2.0 ile Maker Etkinlikleri

LEGO® Education WeDo 2.0 Maker etkinlikleri, motorlu modeller ve basit programlama yoluyla ilkokul öğrencilerinin ilgisini, tasarım, mühendislik ve kodlama öğrenmeye teşvik eder. Her etkinlik, bir problem durumunun özeti ile başlar. Açık uçlu ipuçları, yanıtların özgün olmasına ve öğrencilerin çizerek, inşa ederek ve yaptıkları tasarımların prototiplerini test ederek geniş bir çerçevede yaratıcı çözümler üretmelerine imkan tanır. Öğretmenin etkinliklerdeki rolü, bir probleme bağlanmaları ve tanımlamaları, bir çözüm oluşturmaları ve yaptıklarını paylaşmaları konusunda gerekli yöntemleri ve özgürlüğü öğrencilere sağlamaktır. Bu etkinlikleri öğrencilerinizin ihtiyaçlarına göre uyarlamak için yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz.


LEGO® Education WeDo 2.0 ürününü incelemek için tıklayın.

LEGO® Education WeDo 2.0 Maker etkinliklerini indirmek için tıklayın.

LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 ile Maker Etkinlikleri

The LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 Maker Etkinlikleri motorlu modeller ve basit programlama yoluyla ortaokul öğrencilerinin ilgisini tasarım, mühendislik ve kodlama öğrenmeye teşvik eder.  Her etkinlik, bir problem durumunun özeti ile başlar. Açık uçlu ipuçları, yanıtların özgün olmasına ve öğrencilerin çizerek, inşa ederek ve yaptıkları tasarımların prototiplerini test ederek geniş bir çerçevede yaratıcı çözümler üretmelerine imkan tanır.Öğretmenin etkinliklerdeki rolü, öğrencilere bir probleme bağlanmaları ve tanımlamaları, bir çözüm oluşturmaları ve yaptıklarını paylaşmaları konusunda gerekli yöntemleri ve özgürlüğü öğrencilere sağlamaktır. Bu etkinlikleri öğrencilerinizin ihtiyaçlarına göre uyarlamak için yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz.

LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 ürününü incelemek için tıklayın.

The LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 Maker Etkinliklerini indirmek için tıklayın
LEGO® Education Basit ve Motorlu Makineler ile Maker Etkinlikleri

Bilimsel bilgileri günlük hayattaki gibi kullanarak, uygulayabilecekleri LEGO® Education Basit ve Motorlu Makineler setindeki etkinlikler ile öğrencileriniz bir bilim insanı, bir mühendis ve bir tasarımcı gibi çalışarak basit makine türlerini tanıyıp, çalışma prensiplerini kavrayabilir.

LEGO® Education Basit ve Motorlu Makineler'i incelemek için tıklayın.

LEGO® Education Basit ve Motorlu Makineler setindeki etkinliklerini indirmek için tıklayın.