LEGO® Education SPIKE™ Prime İle Tanışın - Teknokta
DENEMEK İSTER MİSİNİZ?
LEGO® Education SPIKE™ Prime'ı denemek için lütfen kayıt olun.

LEGO® Education SPIKE™ Prime İle Tanışın!

Karmaşık, ilgi uyandıran STEAM çözümleriyle, eleştirel düşünme becerileri gelişiyor

LEGO® Education SPIKE™ Prime, ortaokul ve lise öğrencileri için ideal STEAM öğrenme aracıdır. Renkli LEGO inşa parçalarını, kullanımı kolay donanımı ve Scratch tabanlı sürüklebırak kodlama dilini bir araya getiren SPIKE Prime, oyunla öğrenme yoluyla sürekli öğrencilerin ilgisini çeker ve bilgi düzeylerinden bağımsız olarak onları eleştirel düşünmeye ve karmaşık problemleri çözmeye teşvik eder. SPIKE Prime başlangıç düzeyindeki kolay projelerden sınırsız yaratıcı tasarım olanaklarına kadar, öğrencilerin bir yandan eğlenirken, bir yandan da geleceğin yenilikçi zihinleri olmaları için gerekli STEAM ve 21. yüzyıl becerilerini öğrenmesine yardımcı olur.

Standartlara Uygun Ünite Planları

Başlangıç materyalinin yanı sıra LEGO® Education SPIKE™ Uygulaması, Mühendislik ve Bilgisayar Bilimlerine odaklanan müfredata uygun STEAM içeriğiyle dolu 4 ünite planı içerir. Ortaokul ve lise öğrencileri için tasarlanan ve 45 dakikalık dersler için optimize edilen bu üniteler, bilgi düzeyleri ne olursa olsun öğrencileri sürekli eleştirel düşünmeye ve karmaşık problemleri çözmeye teşvik ederek STEAM öğrenimini hızlandırır. Kapsamlı çevrimiçi ders planları ve kolay erişilebilir, interaktif zengin destek materyalleri, öğretmenlerin daha önceki deneyimi ne olursa olsun dersi öz güvenle işlemesi için gerekli olan her şeyi sağlar.

Spike
Spike

Seçtiğiniz İşletim Sistemiyle Birlikte Kullanabileceğiniz Scratch Kodlama Platformuna Dayalıdır. Üstelik kodlama arayüzü ve içeriklerinin tamamı Türkçe!

Desteklenen İşletim Sistemleri:
iOS, Chrome, Windows 10, Mac ve Android

LEGO® Education SPIKE™ Prime Turnuvalar ve Okul Sonrası Aktiviteler

LEGO® Education SPIKE™ Prime, ayrıca STEAM yaratıcılığını robotik kulüplerine, kodlama programlarına ve maker alanlarına taşıyor. Bilim Kahramanları Buluşuyor ve Dünya Robot Olimpiyatı gibi robotik turnuvaları için, SPIKE Prime Eklenti Seti ve Turnuvaya Hazır ünitesi, robotik ile yeni tanışan ve daha fazla formel eğitime ihtiyaç duyan öğrencileri ve öğretmenleri geliştirmeye yardımcı olur. Ünitenin son dersi doğrudan yıllık Bilim Kahramanları Buluşuyor Robot Oyunu ile bağlantılı olduğundan, sınıfta ya da sınıf dışında heyecan verici Turnuva yolculuğuna ideal bir başlangıçtır.

Spike

Öğretmenler İçin Neler Var?

Kazanımlarla eşleştirilmiş Türkçe üniteler
Günlük ayrıntılı ders planları
Öğrenci Değerlendirme araçları
FLL Turnuvalarına hazırlık ünitesi
Eğitim ve profesyonel gelişim


SPIKE Prime

SPIKE™ Prime Set İçeriği

Satın Al