Akademi | Teknokta - Yenilikçi Öğrenim Çözümleri
Ana Sayfa Akademi

LEGO® Education Akademi Türkiye

Ellerimiz düşündüğümüzden daha çok şey biliyor ve ellerimiz çalışırken beynimiz de çalışıyor!

Değerli Öğretmenler,

Öğrencilerinizle birlikte robotlar inşa ederek kodlama yapmak, LEGO® Education çözümlerini sınıflarınızda kullanarak öğrencilerinize hayatları boyunca hatırlayacakları bir öğrenme deneyimi sunmak ister misiniz? Anaokulundan liseye kadar her seviyede öğretmene ihtiyaçları doğrultusunda verilen eğitimlerle öğretmenler “sistematik yaratıcılık” kavramını derslerine dahil ediyorlar. LEGO® Education felsefesini öğrenmek, profesyonel gelişiminiz ve kariyerinizi geliştirmek için eğitimlerimize katılabilirsiniz.

En yakın eğitim tarihlerini öğrenmek için tıklayınız.

LEGO® Education Akademi Türkiye Eğitmenlerimiz

Sera Yöndem
LEGO® Education Akademi Sertifikalı Eğitmen

Uzun yıllar özel bir okulda okul öncesi öğretmeni olarak görev yapan Sera Yöndem, bu süreçte Teknokta (LEGO® Education Türkiye Ortağı) aracılığı ile Danimarka’da düzenlenen uluslararası bir eğitime katılarak, LEGO® Education Academy Sertifikalı Öğretmen Eğitmeni oldu. Bir yandan Teknokta bünyesinde okul öncesine yönelik içerikler geliştirip öğretmen eğitimlerine devam ederken, diğer yandan İstanbul Kültür Üniversitesi Temel Eğitim Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak "Oyun ve Oyuncak Tasarımı" dersi veriyor.

Çocuklarla bireysel çalışmalar ve gurup etkinlikleri gerçekleştirmeye devam ederek, işin mutfak kısmında yer almayı, onlarla birlikte öğrenmeyi önemsiyor. En keyif aldığı deneyimlerinden biri de uzaktan eğitim sürecinde TRT EBA Anaokulu'nda görev alarak sayılamayacak kadar çok çocuğa erişebilmek oldu. First LEGO® League, Türkiye’deki adıyla Bilim Kahramanları Buluşuyor turnuvalarını düzenleyen Bilim Kahramanları Derneği'nin gönüllüsüdür.

Göster
Gizle
Değer Eren Sırdaş
LEGO® Education Akademi Sertifikalı Eğitmen

2000 yılında Uzay Kampı Türkiye’de eğitmen olarak çalıştı. 2001’de dershanede başladığı öğretmenlik hayatına, 2008’de öğrendiklerini biraz da pratiğe dönüştürmek ve çocuklarla birlikte yeni şeyler öğrenmek için özel okullarda devam etti. LEGO® Education setleriyle de burada tanıştı. FIRST LEGO® League (Bilim Kahramanları Buluşuyor) turnuvalarında 12 sezon takım koçluğu yaptı. Bu sayede Dünyanın farklı yerlerinde yapılan turnuvalara katılma imkanı bularak buralarda yapılan çalışmaları gördü.

LEGO® Education setlerini kendi çabası ile fen dersi müfredatında kullanmaya çalışırken 2004’te Danimarka’da LEGO® Education Academy STEM Öğretmen Eğitimcisi kursunu tamamlayarak sertifikalı LEGO® Education Akademi Öğretmen Eğitimcisi oldu. Danimarka’dan döner dönmez çalıştığı okul için anaokulundan 8. Sınıfa kadar 8 farklı seviyede STEM dersi müfredatı hazırladı ve uygulamaya başladı. 2016 yılında Türkiye’nin ilk LEGO® Education Innovation Studio’nun açılışında görev aldı. Bir çok kez FLL fuarlarının koordinatörlüğünü üstlendi. Dünya Robot Olimpiyatlarında (WRO) ve Destination Imagination yarışmalarında jürilik yaptı. Bahçeşehir Üniversitesi'nde online olarak ‘Fen Odaklı STEM Eğitimi’ dersini verdi.

Halen kendisi için en keyifli iş olan LEGO® Education setlerinin sınıfta kullanımı ve içerik geliştirmesi çalışmalarını yürütürken bu konuda öğretmen eğitimleri vermektedir. Ayrıca çocuk ve gençlerin 21. Yüzyıl becerilerine sahip olmalarını sağalmaya yönelik olarak düzenlenen FIRST LEGO®️ League ve FIRST Robotics Competition etkinliklerinde onlara rehberlik etmektedir.

Göster
Gizle
Emine Bozkan
LEGO® Education Akademi Sertifikalı Eğitmen

1996-2016 yılları arasında Bahçeşehir Koleji’nde bilgisayar dersi ve robotik kulübü öğretmeni olarak çalıştı. Bu süreçte First LEGO® League (FLL - Türkiye’deki adıyla – Bilim Kahramanları Buluşuyor) turnuvaları için birçok takıma koçluk yaptı. 2015-2016 eğitim öğretim yılında Türkiye genelinde tüm Bahçeşehir kampüslerinde Kodlama ve Robotik dersi programını hazırlama, öğretmen eğitimlerini verme ve 52 FLL takımının FLL turnuvalara katılım koordinatörlüğü çalışmasını yürüttü.

2014’te Danimarka’da LEGO® Education Academy STEM Öğretmen Eğitimcisi kursunu tamamlayarak sertifikalı LEGO® Education Akademi Öğretmen Eğitimcisi oldu. Halen Teknokta (LEGO® Education Turkiye Distribütörü) bünyesinde LEGO® Education setleri ile Türk eğitim programına uygun içerikler hazırlamakta, devlet ve özel okullara danışmanlık hizmeti ve öğretmen eğitimleri vermektedir.

Göster
Gizle
Zeki Devrim Sırdaş
LEGO® Education Akademi Sertifikalı Eğitmen

1998 yılında Hukuk Fakültesi'nden mezun olarak serbest avukatlık yapmaya başlayan Zeki Devrim Sırdaş, 2009 yılında fen bilgisi öğretmeni eşi sayesinde tanıştığı FIRST etkinliklerinin ve LEGO®️ Education setlerinin çocuk ve gençlere sağladığı kazanımları fark ederek gönüllü olarak çeşitli ilköğretim okullarında FIRST LEGO®️ League takımlarına uzun yıllar mentörlük yaptı. Mentörlük deneyiminin ardından Bilim Kahramanları Derneği iş birliğinde FIRST LEGO®️ League ve WRO etkinliklerinde jüri ve gözlemci olarak gönüllü oldu.

Danimarka’da aldığı eğitimin ardından LEGO®️ Education Academy Sertifikalı Öğretmen Eğitmeni olarak ülkemizde birçok öğretmen, öğrenci ve veliye LEGO®️ Education setlerinin kullanımı ve sınıf yönetimi alanlarında eğitim vermekte, okullara danışmanlık yapmakta ve içerik geliştirmeye katkı sağlamaktadır. STEM eğitiminin ülkemizde yaygınlaşmasını sağlamak için çeşitli uluslar arası projelerde görev alan ve aynı zamanda FIRST Robotics Competition Planning Committee üyesi de olan Zeki Devrim Sırdaş, çocuk ve gençlerin 21. Yüzyıl becerilerine sahip olmalarını sağalmaya yönelik olarak düzenlenen FIRST LEGO®️ League ve FIRST Robotics Competition etkinliklerinde onlara rehberlik etmektedir.

Göster
Gizle
Copyright © Teknokta. All Rights Reserved.
payment logos