Bukalemun StemSet | Teknokta - Yenilikçi Öğrenim Çözümleri
Ana Sayfa Bukalemun StemSet

Bukalemun Stemset® Aktif Öğrenme Ekosistemi ile okulunuzun başarılarını artırmaya ne dersiniz?

STEM eğitiminde fark yaratan LEGO® Education setleri, Türk eğitim sistemine uygun içeriklerle buluştu!

Bukalemun StemSet® Nedir?

Yaşam boyu süren öğrenme yolculuğunda size aktif bir öğrenme ekosistemi sunan Bukalemun StemSet®’in içerikleri ile STEM öğrenmek de öğretmek de artık çok kolay!
Bukalemun StemSet®, Teknokta tarafından geliştirilmiş hem kurumsal hem de bireysel ihtiyaçlara yönelik STEM öğrenim çözümleri içeren bir eğitim paketidir. Okul öncesinden liseye kadar her seviye için eğitim programına uygun olarak geliştirilmiş uygulamalı etkinlikler, videolar ve setlerden oluşmaktadır.
image

Bukalemun StemSet® Aktif Öğrenme Ekosistemi içerisinde;

 • LEGO® Education setleri,
 • Bukalemun StemSet® ile yaparak öğrenme kitapları,
 • Bukalemun StemSet® LMS dijital öğrenme sistemi,
 • Bukalemun StemSet® video dersleri,
 • LEGO® Education Akademi tarafından verilen STEM eğitimleri,
 • LEGO® Education Akademi tarafından kuruma özgü yıllık müfredat geliştirme çalışmaları,
 • Bukalemun StemSet® İnovasyon Sınıfı
 • Eğitim yılı süresince LEGO® Education Akademi desteği yer almaktadır.

Bukalemun StemSet® Aktif Öğrenme Ekosistemi öğrencilerin;

 1. Dünyadaki hızlı değişime uyum sağlamalarını desteklemek,
 2. Robotik, kodlama ve STEM öğrenimlerini kolaylaştırmak,
 3. Problemlere yaparak ve üreterek çözüm bulma becerilerini geliştirmek,
 4. Mevcut öğretim programına destek olmak,
 5. Günümüz teknolojilerini anlayıp, geleceğin dünyasına bir kaldıraç olmalarını sağlamak için geliştirilmiştir.

Bukalemun StemSet® içerikleri, LEGO® Education Akademi Türkiye öğretmenleri tarafından hazırlanmıştır. Ekip içinde Fen Bilimleri ve Bilişim Teknolojileri öğretmenleri yer almaktadır. Çalışmalara sınıf ve farklı branş öğretmenleri de katkı sağlamıştır.

image
image

Bukalemun StemSet® Aktif Öğrenme Ekosistemi İçeriklerinin Yapısı Nasıldır?

Bukalemun StemSet® kitaplarında hayatın içinden, günlük yaşam problemleri içeren hikayeler yer almaktadır. Çocukların bu problemlere özgün çözümler üretmeleri, LEGO® Education setleri ile hayallerindeki modelleri oluşturup çözümlerini sunmaları sağlanır.
Tüm etkinlikler bir etkinlik bilgi kartı ile başlar. Bu kartta süre, hazırlık için gerekli malzemeler, anahtar kelimeler, kazanımlar gibi bilgiler yer alır. Ardından senaryo temelli yaklaşıma uygun olarak yazılmış bir etkinlik hikayesi gelir. Bu hikayeler günlük yaşamın içindeki konulardan seçilmiş, çocukların kendilerini olayın içinde hissedebilecekleri yapıdadır. Hikaye içinde öğrencilere bir problem sunulur ve buna özgün bir çözüm üretmeleri istenir.
Öğrenci kitaplarında öğrenciler için projelere buldukları çözümleri yazıp çizebilecekleri alanlar öğretmen kitaplarında ise örnek modeller ve yapım kılavuzları bulunur.
Bukalemun StemSet® Aktif Öğrenme Ekosistemi içerisinde yer alan tüm etkinlikler 5E ÖĞRENME DÖNGÜSÜ’nü destekleyen yapıda hazırlanmıştır.

Yaşam Boyu Yaparak Öğrenme

Araştırmalar, bir şey öğrenmeden önce, öğrenme sırasında ya da öğrendikten sonra fiziksel olarak aktif olmanın, bilginin beynimizde daha kalıcı hale gelmesine yardımcı olduğunu göstermiştir. Yaşam boyu uygulamalı öğrenme, çocuklara her düzeyden farklı birçok beceriyi kazandırmak için etkili bir yoldur.
image
image

Bukalemun StemSet® ‘in Kurumsal Çözümleri Sayesinde;

 • Okulunuzun başarılı öğrenci sayısını artırın,
 • Robotik kodlama ve STEM öğrenim programınızla adınızdan söz ettirin,
 • Ek kaynak arayışına girmeden, uygulamalı eğitimi destekleyen ve Türk eğitim sistemine uygun, güncel bir müfredat kullanın,
 • Kurumunuz için yaratılan “Sürdürülebilir Finans Modeli” ile yükünüzü azaltın,
 • Yeni nesil eğitim çözümleri arayan ebeveynlerin tercihi olun.

İnovasyon Sınıfı

Bukalemun İnovasyon Sınıfı, öğrencilerin STEM öğrenimi ihtiyaçlarını karşılamak ve aynı zamanda geleceğin dünyasına daha sıkı bir şekilde hazırlanmaları için gereken 21. Yüzyıl becerilerini kazandırmak amacıyla ortaya çıkmış bir sınıf tasarımıdır. Öğrenciler İnovasyon Sınıfı’nda birlikte üreterek öğrenirken hem adaptasyon yetenekleri hızlanır hem de öz güvenleri gelişir.
image

İnovasyon Sınıfı Öğrencilere Ne Kazandırır?

 • Öğrenciler kendi kendine öğrenme yeteneklerini geliştirir.
 • Öğrencilerin fen bilimleri, mühendislik ve matematik konularını daha eğlenceli yollarla uygulayarak öğrenmelerini sağlar.
 • Farklı seviyedeki öğrencilerin aynı sınıfta çalışmalarına olanak tanır.
 • Öğrencileri gerçek hayat deneyimlerine hazırlar. (Deneme, yanılma, tekrar deneme)
 • Öğrencilere bilimsel düşünme pratiğini kazandırır. (Hipotez oluşturma, test etme)
 • Öğretmenlerin ve öğrencilerin okula bağlılığını artırır.
 • Öğretmenlere profesyonel bir kariyer gelişimi sağlar.

Bukalemun StemSet®’i Kullanan Okullar

Bukalemun StemSet®’leri 21.yüzyıl sorgulama hatlarını kullanarak öğrencilerin çözmesi için gerçek dünyadan bir problemi oluşturması sonucunda çözüm bulmak için değerlendirme, tartışma ve farklılaştırma ipuçları kullanarak çözüm oluşturur. Eğitim kitleri ve Spike Prime uygulamasını kullanarak öğrenmeyi eğlenceli ve etkileşimli hale getirmektedir.
Yusuf KOÇ
Gökkuşağı Koleji
Fen Bilimleri STEAM Robotik Zümre Başkanı

Bukalemun StemSet®’leri 21.yüzyıl sorgulama hatlarını kullanarak öğrencilerin çözmesi için gerçek dünyadan bir problemi oluşturması sonucunda çözüm bulmak için değerlendirme, tartışma ve farklılaştırma ipuçları kullanarak çözüm oluşturur. Eğitim kitleri ve Spike Prime uygulamasını kullanarak öğrenmeyi eğlenceli ve etkileşimli hale getirmektedir.

Burcu ERDOĞAN BARIŞ
Fide Okulları
Uzman Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

Bukalemun StemSet®, derslerde öğrenilen birçok kazanımın somut hale dönüştürülmesinde ve ürün çıktılarıyla gözlem yapmaya olanak tanıyor. Öğrenciler günlük yaşamda karşılaştıkları problemleri STEM çalışmalarıyla birleştirerek üst bilişsel düşünme becerilerini geliştiriyor. “Tüketmek için değil üretmek için TEKNOLOJİ” mottosundan da yola çıkarak Bukalemun Stemset®’lerle, derslerimizde yaptığımız çalışmaların seyrini etkili şekilde takip edebiliyorum. 5E öğrenme modeline göre biçimlendirilmiş bu setlerle kanıt tutma, ölçme ve değerlendirme aşamaları kolaylıkla takip edebiliyorum. Her temada farklılaştırmaya yer veren çalışmalar sayesinde, keşfetmekte sınır tanımayan öğrencilerim için ekstra heyecanlı ve eğlenceli bir seçenek sunuyor.

İletişim Formu

Bukalemun StemSet® hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin!
Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.
Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta ve telefon araması yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.
Copyright © Teknokta. All Rights Reserved.
payment logos