Bukalemun StemSet | Teknokta - Yenilikçi Öğrenim Çözümleri
Ana Sayfa Bukalemun StemSet

Bukalemun StemSet® ile okulunuzun başarılarını artırmaya ne dersiniz?

SPIKE™ Essential ve SPIKE™ Prime setlerini satın alana, setlerle beraber uygulayabileceğiniz onlarca etkinliğin yer aldığı Bukalemun kitapları bizden! Detaylı bilgi almak ve kampanyadan yararlanmak için sayfadaki formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim!

Bukalemun StemSet® Nedir?

Öğrencilerin dünyadaki hızlı değişime uyum sağlama ve problem çözme becerilerini geliştirmek için Türk eğitim sistemine uygun tasarlanmış etkinliklerden oluşan bir eğitim çözümüdür.
Kapsayıcı bir STEM çözümü arayan okullar ve çocuklarının eğitimine evde de devam etmesini isteyen aileler için oluşturulmuştur. Okul öncesinden lise dönemine kadar her seviye için eğitim programına paralel geliştirilmiş etkinliklerden oluşur ve okulda öğretmenler, evde aileler tarafından uygulanabilir bir yapıdadır.
Bukalemun StemSet®, LEGO® Education Akademi Türkiye öğretmenleri tarafından hazırlanmıştır.
image

Bukalemun StemSet® öğrencilerin,

 • Hızlı değişime uyum sağlamasını destekler,
 • Robotik, kodlama ve STEM öğrenimlerini kolaylaştırmak,
 • Problemlere yaparak ve üreterek çözüm bulma becerilerini geliştirir,
 • Mevcut öğrenim programına destek olur,
 • Günümüz teknolojilerini anlayıp, geleceğin dünyasına bir kaldıraç olmalarını sağlar.

Öğretmen ve Öğrencileri Ne Bekliyor?

Kitaplarda hayatın içinden, günlük yaşam problemleri içeren hikayeler yer almaktadır. Çocuklardan bu problemlere özgün çözümler üretmeleri için LEGO® Education setleri ile hayallerindeki modelleri oluşturup çözümlerini sunmaları sağlanır.

Öğretmenler ve öğrenciler için kaynak kitaplar ayrı ayrı hazırlanmıştır. Öğrencilerini özgün modeller tasarlaması için destekleyen öğretmenler, ihtiyaç halinde öğretmen kitaplarında yer alan kare kodları kullanarak örnek modellerin yapım kılavuzları ile onlara farklı çözümler de sunabilirler.
image
image

Yaşam Boyu Yaparak Öğrenme

Araştırmalar, bir şey öğrenmeden önce, öğrenme sırasında ya da öğrendikten sonra fiziksel olarak aktif olmanın, bilginin beynimizde daha kalıcı hale gelmesine yardımcı olduğunu göstermiştir. Yaşam boyu uygulamalı öğrenme, çocuklara her düzeyden farklı birçok beceriyi kazandırmak için etkili bir yoldur.

Bukalemun StemSet® ‘in Kurumsal Çözümleri Sayesinde;

 • Okulunuzun başarılı öğrenci sayısını artırın,
 • Robotik kodlama ve STEM öğrenim programınızla adınızdan söz ettirin,
 • Ek kaynak arayışına girmeden, uygulamalı eğitimi destekleyen ve Türk eğitim sistemine uygun, güncel bir müfredat kullanın,
 • Kurumunuz için yaratılan “Sürdürülebilir Finans Modeli” ile yükünüzü azaltın,
 • Yeni nesil eğitim çözümleri arayan ebeveynlerin tercihi olun.
image

İnovasyon Sınıfı

Bukalemun İnovasyon Sınıfı, öğrencilerin STEM öğrenimi ihtiyaçlarını karşılamak ve aynı zamanda geleceğin dünyasına daha sıkı bir şekilde hazırlanmaları için gereken 21. Yüzyıl becerilerini kazandırmak amacıyla ortaya çıkmış bir sınıf tasarımıdır. Öğrenciler İnovasyon Sınıfı’nda birlikte üreterek öğrenirken hem adaptasyon yetenekleri hızlanır hem de öz güvenleri gelişir.
image

İnovasyon Sınıfı Öğrencilere Ne Kazandırır?

 • Öğrenciler kendi kendine öğrenme yeteneklerini geliştirir.
 • Öğrencilerin fen bilimleri, mühendislik ve matematik konularını daha eğlenceli yollarla uygulayarak öğrenmelerini sağlar.
 • Farklı seviyedeki öğrencilerin aynı sınıfta çalışmalarına olanak tanır.
 • Öğrencileri gerçek hayat deneyimlerine hazırlar. (Deneme, yanılma, tekrar deneme)
 • Öğrencilere bilimsel düşünme pratiğini kazandırır. (Hipotez oluşturma, test etme)
 • Öğretmenlerin ve öğrencilerin okula bağlılığını artırır.
 • Öğretmenlere profesyonel bir kariyer gelişimi sağlar.

Bukalemun StemSet®’i Kullanan Okullar

Bukalemun StemSet®’leri 21.yüzyıl sorgulama hatlarını kullanarak öğrencilerin çözmesi için gerçek dünyadan bir problemi oluşturması sonucunda çözüm bulmak için değerlendirme, tartışma ve farklılaştırma ipuçları kullanarak çözüm oluşturur. Eğitim kitleri ve Spike Prime uygulamasını kullanarak öğrenmeyi eğlenceli ve etkileşimli hale getirmektedir.
Yusuf KOÇ
Gökkuşağı Koleji
Fen Bilimleri STEAM Robotik Zümre Başkanı

Bukalemun StemSet®’leri 21.yüzyıl sorgulama hatlarını kullanarak öğrencilerin çözmesi için gerçek dünyadan bir problemi oluşturması sonucunda çözüm bulmak için değerlendirme, tartışma ve farklılaştırma ipuçları kullanarak çözüm oluşturur. Eğitim kitleri ve Spike Prime uygulamasını kullanarak öğrenmeyi eğlenceli ve etkileşimli hale getirmektedir.

Burcu ERDOĞAN BARIŞ
Fide Okulları
Uzman Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

Bukalemun StemSet®, derslerde öğrenilen birçok kazanımın somut hale dönüştürülmesinde ve ürün çıktılarıyla gözlem yapmaya olanak tanıyor. Öğrenciler günlük yaşamda karşılaştıkları problemleri STEM çalışmalarıyla birleştirerek üst bilişsel düşünme becerilerini geliştiriyor. “Tüketmek için değil üretmek için TEKNOLOJİ” mottosundan da yola çıkarak Bukalemun Stemset®’lerle, derslerimizde yaptığımız çalışmaların seyrini etkili şekilde takip edebiliyorum. 5E öğrenme modeline göre biçimlendirilmiş bu setlerle kanıt tutma, ölçme ve değerlendirme aşamaları kolaylıkla takip edebiliyorum. Her temada farklılaştırmaya yer veren çalışmalar sayesinde, keşfetmekte sınır tanımayan öğrencilerim için ekstra heyecanlı ve eğlenceli bir seçenek sunuyor.

SPIKE™ satın alın, Bukalemun sınıf seti sizin olsun! Kampanyayla birlikte;

 • İlkokul ve ortaokul seviyesine göre hazırlanmış Bukalemun sınıf kitaplarından ücretsiz yararlanın
 • Robotik kodlama ve STEM eğitiminde öğretmenlerin en önemli dertlerinden olan kaynak kitap arayışına son verin
 • Halihazırda setiniz varsa Bukalemun sınıf setinden uygun fiyata yararlanma şansı yakalayın
 • Detaylı bilgi almak için aşağıdaki bilgi formunu doldurabilirsiniz.
image

İletişim Formu

Bukalemun StemSet® hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin!
Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.
Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta ve telefon araması yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.
Copyright © Teknokta. All Rights Reserved.
payment logos