Çocuk Hakları Eğitim Programı | Teknokta - Yenilikçi Öğrenim Çözümleri
Ana Sayfa Çocuk Hakları Eğitim Programı

LEGO® Education Çözümleriyle
Çocuk Hakları Eğitim Programı

"Çocuk hakları, çocuğun özgürlüğüdür."

PROGRAMIN AMACI NEDİR?

Çocuk Hakları Eğitim Programı, “Çocuk Hakları Bütün Çocuklar İçindir” ilkesinden yola çıkılarak; LEGO® Education çözümleri eşliğinde okul öncesi öğrencilerinin bütünsel gelişimlerini desteklemeye yönelik geliştirilmiştir.


Program, öğrencilerin 4 temel ilke altında yer alan çocuk haklarını yaparak, yaşayarak ve üreterek öğrenmelerini, toplumsal yaşamda haklarına erişim engeli yaşayabilecekleri durumlarda bu engelleri kaldırabilmek için yapabilecekleri hakkında bilgi sahibi olmalarını ve evrensel haklarına yönelik farkındalık kazanmalarını amaçlamaktadır.

image

PROGRAM İÇERİĞİNDE NELER VAR?

Program, genelden özele doğru ilerleyen iki bölümden oluşmaktadır.


Birinci bölüm “Sahip Olduğumuz Haklar" başlığı altında 6 oturum, ikinci bölüm “Benim Haklarım & Benim Bedenim” başlığı altında 6 oturumdan oluşur. Program içeriğinde toplamda 12 oturum yer almaktadır.


Bu oturumlar; LEGO® Education okul öncesi çözümleri, powerpoint sunumu, tematik şarkılar, çalışma kağıtları, temaya ilişkin geliştirilmiş oyun fikirleri ve dramatizasyon çalışmaları eşliğinde zengin bir içeriğe sahiptir.

PROGRAMI KİMLER UYGULAYABİLİR?

  • Erken çocukluk öğretmenleri
  • Rehberlik ve psikolojik danışmanlar
  • Çocuk gelişimi ve eğitimi uzmanları
  • İlkokul 1. sınıf öğretmenleri

YETİŞKİN EĞİTİMİNİN SÜRESİ

Erken çocukluk öğretmeni, çocuk gelişimi ve eğitimi uzmanı, rehberlik ve psikolojik danışmanlar ve ilkokul 1. sınıf öğretmenlerine yönelik olan yetişkin eğitimi iki tam gün sürmektedir.

image

ÇOCUK HAKLARI EĞİTİM PROGRAMI KİMLER TARAFINDAN GELİŞTİRİLDİ?

Teknokta ve Güzel Şeyler Derneği iş birliği ile yürütülen bu projenin program içeriği, Prof. Dr. Belma Tuğrul'un akademik danışmanlığında, LEGO® Education Akademi Sertifikalı Eğitmen Sera Yöndem ve okul öncesi öğretmeni Mehtap Gür tarafından geliştirilmiştir.

İletişim Formu

LEGO® Education Çözümleriyle Çocuk Hakları Eğitim Programı hakkında daha detaylı bilgi almak için ilgili formu doldurabilirsiniz.
Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.
Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta ve telefon araması yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.
Copyright © Teknokta. All Rights Reserved.
payment logos