Evde Kalın & Evde Yapın

TEF 2018 <eğitimi.kodla/>

Eğitim Teknolojileri Derneğinin düzenlediği fuarda, 2 gün boyunca, eğitim ve teknoloji alanında faaliyet gösteren uluslararası ve yerel firmaların eğitim çözümlerinin yanı sıra, alanında uzman kişileri, katılımcılar ile buluşturuyor.

Fuar kapsamında LEGO Education Türkiye ortağı Teknokta olarak öğretmenler için çalıştaylar, öğrenciler için maker atölyeleri ile Stand 31. 19 Mayıs Cumartesi günü, NASA Mars Projesi’nde çalışan bilim kadını Kirsten Siebach, "Sınıfta ya da Mars'ta keşfetmenin büyüsü: bir NASA jeoloğundan hikayeler." sunumuyla LEGO® Education ve STEM eğitimi hakkında paylaşımlarda bulunacak.

Fuara okul kurucuları, liderleri, karar vericileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler, eğitim ve eğitim teknolojileri ile ilgilenen herkes davetlidir.

Ücretsiz kayıt için tıklayın.

GÜNCEL PROGRAM İÇİN TIKLAYIN


Kirsten Siebach Kimdir?

Kirsten Siebach, Rice Üniversitesi Toprak, Çevre ve Gezegen Bilimleri Bölümünde Yardımcı Doçenttir. Çalışmaları, tortul kaya dokuları ve kimyasının analizi ile Mars ve erken Dünya'daki çökellerle etkileşime giren suyun tarihini anlama üzerine odaklanır.

Halen Mars Exploration Rovers ve Mars Bilim Laboratuarı için Bilim ve Operasyon Ekipleri üyesidir. Kirsten, Caltech'deki Jeolojide Profesör John Grotzinger ile “Gale Crater, Mars'ta Tortul Kayaçların Oluşumu ve Diyajenezi” başlıklı bir tez çalışmasıyla tamamladı ve daha sonra Stony Brook Üniversitesi'ndeki Profesör Scott McLennan ile Marslı tortulların jeokimyası üzerine doktora sonrası araştırma yaptı. Caltech'ten önce, St. Louis'de Washington Üniversitesi'ne gitti ve burada Profesör Ray Arvidson ile çalıştı ve summa cum laude'u bir B.A. ile bitirdi. Dünyada ve Gezegen Bilim ve Kimya.

Ayrıca, Dünya ve Gezegen bilimi ile ilgili eğitim ve sosyal yardımları teşvik etmekle aktif olarak ilgilenmekte ve okullarda ve sosyal yardım etkinliklerinde düzenli olarak sunmaktadır.